Niektóre zabiegi medycyny estetycznej można ze sobą łączyć, aby uzyskać najbardziej optymalny efekt. Tak jest w przypadku mezoterapii igłowej i biostymulatorów. To całoroczna terapia hybrydowa dla osób, które nie lubią okrągłych twarzy oraz pragną odżywionej, jędrnej i elastycznej skóry.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa jest wszechstronnym zabiegiem. Polega na podaniu preparatu pod skórę przy pomocy bardzo cienkich igieł. Najczęściej wstrzykiwane są mieszanki dopasowane do rodzaju problemu, z którym zmaga się pacjent. Mogą to być aminokwasy, witaminy, kwas hialuronowy, peptydy, antyoksydanty i koenzymy.
Podczas biostymulacji działają nie tylko wprowadzone pod skórę preparaty. Nakłuwanie skóry stymuluje intensywne procesy naprawcze skóry.
Biostymulatory
Biostymulatory to preparaty, które stymulują komórki skóry do intensywnej regeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny. Jest to sposób na odbudowę struktury skóry oraz przywrócenie jej elastyczności, jędrności, gęstości i młodego wyglądu.
Biostymulatory podawane są podskórnie przy pomocy cienkich igieł lub kaniul. Najczęściej wykorzystywana jest metoda, która polega na wstrzyknięciu preparatu w specjalnie wyznaczone punkty anatomiczne – po 5 z każdej strony twarzy.
Efekty biostymulacji zależą od rodzaju zastosowanego preparatu. Zwykle są to:
- naturalna stymulacja produkcji kolagenu i elastyny,
- poprawa elastyczności skóry,
- poprawa napięcia skóry,
- redukcja zmarszczek,
- nawilżenie skóry,
- redukcja cieni pod oczami,
- redukcja przebarwień,
- zagęszczenie skóry,
- wzmocnienie skóry,
- redukcja objawów fotostarzeniowych,
- poprawa owalu twarzy,
- rozświetlenie cery,
- regeneracja skóry.
Mezoterapia igłowa + biostymulacja
Zabieg mezoterapii i biostymulację można połączyć dla uzyskania najbardziej optymalnych efektów! Terapia hybrydowa pozwala zadziałać na skórę kompleksowo – nie tylko ją odżywić, ale również stymulować naturalne procesy poprawiające jej wygląd i kondycję.
Mezoterapia igłowa + biostymulacja – dla kogo?
Mezoterapia igłowa w połączeniu z biostymulacją jest przeznaczona dla osób, które chcą odmłodzić skórę i podkreślić rysy twarzy – z zachowaniem naturalnego wyglądu. Wskazaniami do zabiegu są:
- objawy starzenia się skóry,
- utrata owalu twarzy,
- pogłębienie się zmarszczek i bruzd,
- niedoskonałości skóry (np. przebarwienia, cienie i worki pod oczami),
- przesuszenie skóry,
- utrata jędrności skóry.
Efekty mezoterapii igłowej i biostymulacji zależą od tego, jaki preparat zostanie użyty do zabiegu. Jest on dopasowywany indywidualnie do każdego pacjenta. Zastosować można:
- aminokwasy,
- nieusieciowany kwas hialuronowy,
- usieciowany kwas hialuronowy,
- kwas hialuronowy stabilizowany termicznie,
- hydroksyapatyt wapnia,
- polinukleotydy.
Łączy się je z preparatami odżywczymi.
Mezoterapia + biostymulacja – jak często?
Częstotliwość zabiegów mezoterapii igłowej połączonej z biostymulacją jest dopasowywana indywidualnie do każdego pacjenta. Najczęściej wykonuje się serię 3 zabiegów w miesięcznych odstępach. Wszystko zależy od osobniczych uwarunkowań, ogólnej kondycji skóry oraz oczekiwanych efektów.
Comments are closed.