Wiedzy nigdy za wiele, dlatego wracamy do Was z kolejną porcją odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z medycyną estetyczną. Wszyscy wiemy, że kto pyta, nie błądzi. A zabiegi powinny kojarzyć się tylko z przyjemnością i dobrym samopoczuciem.

  1. Czym kierować się przy wyborze lekarza medycyny estetycznej?
    Wybór odpowiedniego lekarza medycyny estetycznej ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa oraz efektu, który utrzymamy. Według mnie dobry specjalista powinien mieć ogromną wiedzę, doświadczenie, ale i zmysł estetyczny. Dodatkowo stale powinien podnosić swoje kwalifikacje, aby być na bieżąco z nowymi metodami. W wyborze warto kierować się opiniami innych osób (są one dostępne w internecie).
  2. Czy zabiegi medycyny estetycznej powstrzymują procesy starzenia się?
    Medycyna estetyczna nie zatrzymuje starzenia wnętrza organizmu, organów, mózgu, przewodu pokarmowego, ale znakomicie cofa czas i powstrzymuje zewnętrzne oznaki starzenia. Moim zdaniem, wiele moich pacjentek wygląda lepiej w wieku 55 lat niż 45. Te Panie regularnie korzystają z antiaging i choć skóra ma wiek biologiczny 55 lat, wygląda na mniej niż 45 lat.

    U pacjentek po menopauzie, leczonych HTZ i poddających się zabiegom anti-aging ( lasery CO2, peelingi fenolowe easy phen very light, głęboka biorewitalizacja, wypełniacze) czas naprawdę się cofa.

  3. Czy medycyna estetyczna = chirurgia plastyczna?
    Nie można postawić znaku równości między tymi dziedzinami. Podstawową różnicą jest fakt, że medycyna estetyczna korzysta wyłącznie z pozachirurgicznych metod. Zabiegi są wykonywane ambulatoryjnie i nie wymagają pobytu w szpitalu. W gabinetach i klinikach medycyny estetycznej wygładzamy zmarszczki, usuwamy blizny potrądzikowe, cienie pod oczami, przebarwienia, rozstępy oraz odżywiamy skórę.

  4. Czy moja twarz po zabiegu będzie wyglądała nienaturalnie?
    Celem zabiegów medycyny estetycznej jest podkreślenie zalet i ukrycie niedoskonałości. Żadnemu specjaliście nie zależy na tym, aby jego pacjent wyglądał nienaturalnie, karykaturalnie, czy wręcz komicznie. Niestety na zdjęciach wielu celebrytów możemy zaobserwować odwrotne efekty… Dlatego ważne jest, aby lekarz medycyny estetycznej miał wiedzę i zmysł estetyczny.

  5. Czy przy pomocy medycyny estetycznej można leczyć choroby?
    Chociaż wielu osobom może wydawać się to niemożliwe, odpowiedź brzmi: TAK! Zabiegi i preparaty stosowane w zabiegach medycyny estetycznej mogą rozwiązać wiele nieprzyjemnych dolegliwości i schorzeń. Pomocy mogą szukać u nas pacjenci, którzy cierpią na migrenę, bruksizm, nadpotliwość, łysienie androgenowe i wiele innych.

  6. Czy zabiegi medycyny estetycznej są przeznaczone tylko dla kobiet?
    Oczywiście, że nie. Z zabiegów medycyny estetycznej mogą skorzystać także mężczyźni, co zresztą dzieje się coraz częściej. Panowie decydują się na drobne i subtelne poprawki, a także zabiegi odżywiające skórę. Cieszymy się, że dbanie o swój wygląd przestaje być tematem tabu wśród mężczyzn.

Polecamy: Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej